Kişisel Bakım

Pürüzsüz Bir Cilt İçin 7 İpucu

Kozmetik ürünlerin yanı sıra kişisel bakım ürünleri sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için çok önemli ve bilindiği gibi güzelliğin alt notalarını kişisel bakım ritüelleri oluşturur. Cilt bakımında en önemli basamaklardan bir tanesi bu bakımların düzenli/etkili olması ve uygulayan kişinin çok vaktini almamasıdır. Bizler Suppliday olarak pürüzsüz bir cilde en kısa yoldan nasıl sahip olabilirsiniz bunları sizlere 10 adımda derledik.

Yüzünüzü Kurularken Asla El Havlusu Kullanmayın;

Bir çok kişinin cildine kişisel bakım ürünleri ile bakım yaptıktan sonra sıradan bir havlu ile kurulayıp bakım rutinlerini tamamladığını biliyoruz.

Öncelikle kişisel bakım ürünleri ile bakım yapılmış veya temizlenmiş cilt normalde olduğundan daha çok mikrop ve bakteri saldırısına açıktır. Gözeneklerin bakımdan sonra açılmış olması bu noktada bakterilerin çok daha hızlı yerleşmesine ve bakımın size pozitif etki gösterecek yerde olumsuz etkiler göstermesine sebebiyet verir. Bizim bu doğrultuda ki önerimiz tek kullanımlık kağıt havlular ile nazikçe cildinizi kurulamanızdır.

Çok bastırmadan hafif ve nazik olarak yapılması gereken bu işlem baskılı şekilde yapılırsa cildinizin elastikiyetine zarar verebilir. Cildiniz için kullanacağınız kağıt havluları kapalı ve nemsiz ortamlarda muhafaza etmelisiniz.

Kağıt havlunun tek kullanımlık olması ve siz bastırmadan nazikçe kurulama yaptığınızda tam nem dengesini sağlayacak dokuda olması her açıdan size artı avantajlar getireceğinin kısa özetidir.

Cilt Tipinize Göre Kendini İspatlamış Markaların Kozmetik Ürünlerinden Favori Maskenizi Seçin:

Kişisel bakım ürünlerinin ilk sırasında cilt tipinize göre seçeceğiniz ve rutin haline getireceğiniz cildinizin ihtiyaçlarını karşılayacak ve tazeleyecek kaliteli kozmetik markalarının maskelerdir. Burada özellikle güvenilir kozmetik markalarının altınızı çizmek istiyoruz. Aksi takdirde güvenilir olmayan bir kozmetik ürününün faydadan çok zararı dokunabilir

5 cilt tipi vardır ve her cilt tipine özel üretilmiş kozmetik bakım ürünleri arasından cilt tipinize göre en uygun olanını seçerek belirli aralıklarla uygulayıp pürüzsüz bir cilt için maksimum fayda sağlayabilirsiniz

Yüzünüzü Soğuk Su ile Yıkayın;

Kozmetik bakım ürünlerinin yanı sıra cildinizi bakım sonrası soğuk su ile yıkmanız gözeneklerin küçülmesine ve sebum tabakasının dengelenmesine sebep olur.

Sadece kozmetik ürünlerini kullanmak yetmez cildinize özen göstermelisiniz ve dilinden anlamalısınız.

Kozmetik Bakım Ürünleri Arasında Yer Alan Esansiyel Yağlar Kullanın;

Yağların ciltte akne ve sivilce oluşumunu desteklediğine dair yanlış bir inanış mevcuttur. Doğru kullanıldığında ve uygun cilt tipine göre seçim yapıldığında kaliteli kozmetik esansiyel yağlar günlük cilt bakım rutininizin en sağlam parçalarından biri olacaktır.

Cildinizin yenilenmesi, temizlenmesi ve anti-aging etkileri tüm dünyaca bilinen esansiyel yağlar çok uzun süredir kozmetik cilt bakımında kullanılmaktadır.

Başucu Nemlendiricinizi İhmal Etmeyin;

Kozmetik Ürünler arasında cilt pürüzsüzlüğünüzün en önemli adımlarından biri devamlı kullandığınız cilt tipinize uygun bir nemlendiricinizin olmasıdır. Kozmetik Bakım ürünleri arasında en çok tercik edilen bakım ürünü nemlendiricilerdir. Nemsiz cilt su verilmemiş kuru toprağa benzer ve siz ne kadar ekim yapsanız da verim alamazsınız.

Evde Peeling Keyfini Yaşayın:

Kozmetik bakım ürünleri arasında pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kişilerin favori uygulaması peelingtir. Peeling uygulaması cildin ölü tabakasından arındırır ve yenilenmesini sağlar.

Bir çok peeling çeşidi vardır. Evde hazırlayabilir veya risk almak yerine güvenilir markaların kozmetik ürünleri arasından favori ürün seçimizini yapabilirsiniz.

Kozmetik Ürünlerinin Kullanım Sırasına Dikkat edin;

Kullandığınız kişisel bakım ürünlerinizi uygulama sıranız çok önemlidir. Uygulama sıraları ile birlikte sizin için seçtiğimiz alanında kendini ispatlamış dünyaca ünlü kozmetik ürünlerini sizler için derledik.

İlk Sırada Makyaj ve Cilt Temizliği Gelmelidir.

Kozmetik ürünlerinin kişisel bakım denilince akla gelen katagorisi dermokozmetiktir. Bakım yapmadan önce en önemli olan şey cildinizin makyajdan tamamen kaliteli dermokozmetik bakım ürünleri ile arındırılmış olmasıdır.

İşte size dünyaca ünlü makyaj ve cilt temizliği için seçtiğimiz kozmetik ürünler;

İkinci uygulama sırası ise haftada 1 ile 3 kez aralığında rutininize eklemeniz gereken peeling ürünleridir.

Sizler için seçtiğimiz profesyonel yüz ve vücut peeling ürünleri :

Üçüncü sırada yer alması gereken kozmetik bakım rutininiz ise tonik uygulamasıdır. En favori tonik ürünlerini yine yalnızca sizler için seçtik;

Dördüncü Sırada Serum Uygulaması Olmalıdır.

Yine cildinizin tipine ve ihtiyaçlarına göre dünyaca ünlü markaların kozmetik ürünleri arasından sizler için seçtiğimiz serumlar ;

Yüzünüze serumunuzu uyguladıktan sonra ki adım göz kreminizi uygulamak olmalıdır.

En iddialı ve muhteşem sonuçlar veren kozmetik göz kremlerini sizler için listeledik;

Sondan bir önceki adım nemlendirici kullanmanız.

Nemlendirici olmadan kişisel bakım rutininizi tamamlama şansınız bulunmuyor. Eğer memnun kaldığınız bir nemlendiriciniz yok ise yada değiştirmek isterseniz sizler için yine en kaliteli ürünler arasından seçimlerimizi yaptık:

Ve tabi ki son aşama güneş koruma faktörlü (SPF) dereceli ürün uygulaması;

Güneşten cildinizi ne kadar korursanız oluşabilecek lekelenme ve yaşlanma tehlikelerinin de önüne geçersiniz.

Fakat en dikkat edilmesi gereken nokta güneş koruma ürünlerinin bakım aşamanızın son adımı olmasıdır.

En kaliteli güneş koruma sistemli (SPF) ürünler ise ;

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt sahibi olmak isterseniz seçeceğiniz kaliteli ürünler ile bu rutinleri uygulamalısınız.

Kişisel bakımınıza dikkat ettikten sonra çok hafif bir makyaj bile güzelliğinizi en doğal hali ile ortaya koyacak belkide hiç makyaj yapma gereksinimiz kalmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir