Kişisel Bakım

Ayak Sağlığı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ayak sağlığı hakkında bilmeniz ve uygulamanız gereken bazı kişisel bakım uygulamalarından bahsedelim istedik.

Ayaklarımız vücudumuzun en yükünü taşıyan ve ayakkabılarımız içerisinde baskı ve darbelere maruz kalan ayaklarınıza bakım yapmanız sandığınızdan çok daha kolay.

En önemli kişisel bakım ritüelleri arasında yer alan ayak bakımının en ince noktalarını sizlerle paylaşalım istiyoruz.

*Öncelikle ayaklarınızı ılık ve sabunlu su ile yıkamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Son olarak soğuk su ile durulayıp havlu ile parmak aralarınıza kadar iyice kurulamalısınız. Nemlendirici uygulama işlemini bu kurulamadan sonra yapabilirsiniz.

En kaliteli kişisel bakım ürünleri arasından sizler için ayak nemlendiricisi kategorisinde maksimum iyi sonuçlar veren kozmetik ürünler arasından ufak bir derleme yaptık:

  • İkinci aşamada ayak tırnaklarınızı asla köşeli kesmeyin, daima yuvarlak kesimler yapın. Tırnaklarınızın yanında bunan etleri keser iseniz bu tırnaklarınızın daha hızlı uzamasını ve dolaylı yoldan bakım ihtiyacının artmasını sağlar.
  • Muhakkak düzenli olarak ponza taşı kullanın veya farklı yöntemlerle peeling uygulayın. Ayağınızda oluşan nasırımsı görüntüden en hızlı şekilde arınmanız için ölü derilerin uzaklaştırılması gereklidir. Bu işlemi dilerseniz kimyasal dilerseniz fiziksel peeling ürünleri ile gerçekleştirebilirsiniz.

Sizler için seçtiğimiz 2 özel ürünü ekliyoruz

  • Ayak bileğinizden dizinize doğru yapacağınız masaj kan dolaşımınızı hızlandırır ve ayağınızda oluşan şişliklerin önüne geçer. Tabi ağrıları da hafifleteceğini belirtmemize gerek yok sanıyorum.
  • Yatmadan uygulayacağınız ayak nemlendiricinizi sürdükten sonra pamuklu bir çorap giyerek yatarsanız; kalktığınızda ayaklarınız pamuk gibi olacaktır. Yalnız burada önemli olan parmak araları mantar oluşumuna uygun koşullara sahip olduğu için aralarına krem sürmemelisiniz.

Kaliteli kozmetik kişisel bakım ürünleri ile ayak bakımınızı sürekli hale getirdikçe bebek gibi yumuşacık ayaklara sahip olacaksınız. İsteseniz de bu rutini bırakmak istemeyeceksiniz.

Ayaklarınızda bütün vücudunuzda olduğu gibi vitamin ve minerallere yani içten beslenmeye ihtiyacı vardır. Uyguladığınız her kişisel bakım ritüelinizden tam performans ile verim alabilmeniz için beslenmenize çok dikkat etmeli, kişisel bakımı sağlıkla bir bütün haline görmelisiniz.

Tarafımızca önerilen gıda takviyelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir